Proč by vám instalatér topenář doporučil topení v podlaze

Není vidět – podlahové topení od topenáře v Ostravě neuvidíte, ale pouze ucítíte na bosých chodidlech. Nikde žádný radiátor, žádné trubky, stoupačky apod. Radiátory jsou jedním z nejvíce ohyzdných předmětů v domácnostech a někde se je lidé snaží dokonce zakrýt vhodným bedněním či závěsy a záclonami.

hra na podlaze

Voda v radiátorech versus v podlaze – abyste vyhřáli obytný prostor topnými radiátory, musíte do nich doslova vehnat vodu rozpálenou na sedmdesát stupňů Celsia. Výhodnější jsou v tomto směru radiátory litinové, ačkoli nemusí být zrovna esteticky přijatelné, ovšem alespoň na rozdíl od plechu déle kumulují teplo a snižují tím spotřebu paliva na vytápění. To však není nic proti topení v podlaze, tam stačí trubky prohřívat vodou výrazně chladnější. Největší úspory však docílíme snížením teploty na termostatu o dva až tři stupně.

Rozpálený obličej – studené nohy – tam, kde se topí radiátorem, bývá termostat nastaven na vyšší teplotu, abychom neměli ledové nohy. Bohužel je u stropu zas příliš velké horko, a tak se místnost zbytečně přetápí. Rozdíl teplot v místnosti u podlahy v porovnání se stropem může být třeba i pět stupňů Celsia – u podlahy 20, u stropu 25. u podlahového vytápění se teplo šíří rovnoměrně od země vzhůru a k tomuto jevu tu nedochází, proto stačí termostat z původních 24 snížit na 21.

bosé nohy na zemi

Reflexologie v praxi – že je u topení v podlaze teplo od nohou, je jasné každému, a nikdo o tom nepochybuje. Ale každý si již neuvědomuje, jak zásadní vliv má teplo právě na chodidla. Pro vysvětlení musíte zalistovat v učebnici anatomie a uvědomit si, že chodidla jsou jedno z mála míst na těle, kde je nejvíce nervových vláken, proto je také právě zde účinná reflexní masérská terapie (jinak by se mohla zcela logicky provádět třeba na vašem předloktí). Teplo na chodidla má velký význam jak na vnitřní orgány, jejich regeneraci a funkčnost, tak i na psychiku, protože zlepšuje náladu a posiluje sebevědomí, a chůze po teplé podlaze svým způsobem zčásti nahrazuje i samotný masérský akt.

5/5 - (2 votes)