Vytápějte dům rozumně a komfortně

Kdybyste na počátku devadesátých let vyrukovali s nápadem vytápět rodinné domy dřevem v krbových kamnech s teplovodním výměníkem, pravděpodobně byste se svou snahou příliš neuspěli, protože v té době měli lidé v naší zemi za sebou éru socialismu, spojenou s topením na tuhá paliva s převahou koksu a uhlí. Proto se také tehdy velmi dobře uchytila plynofikace – nabízelo to každé domácnosti konečně potřebný komfort – žádné zatápění, vynášení popela, skládání hromad uhlí a šílený nepořádek a špínu.

březové dřevo do krbu

Máte-li plynový kotel, stačí jen nastavit termostat, a je to. Nemusíte jinak hnout ani prstem. Jenže něco za něco, a tím „něco“ je cena zemního plynu na trhu, která dnes stoupá do astronomických výšin. Rozumní lidé postupně přechází zpět na tuhá paliva, i když ne samozřejmě na uhlí, ale právě na dřevo.

Topení dřevem je dnes nejúspornější způsob vytápění a lze jej spojit s topením v podlaze, což je mnohem lepší řešení, než plechové radiátory. Podlahové topení umožňuje vytápět obytný prostor efektivněji a hlavně rovnoměrně po celé ploše, tím se ještě zvýší úspora nákladů a v porovnání s plynovým topením bude toto řešení celkově ekonomicky výhodnější a zároveň výhodnější i co se týče komfortu.

palivové dřevo

Komfort topení v podlaze je naprosto nesrovnatelný s jakýmkoli jiným topným systémem. Chodit po teplé podlaze je něco úplně jiného, což vám potvrdí nejen instalatér v Praze, ale kdokoli jiný, kdo má tuto zkušenost již za sebou. O výhodách a zejména příjemných pocitech při doteku bosou nohou na teplou dlažbu či koberec se můžete dočíst v mnoha referencích na Internetu, a to také bývá jedním z hlavních důvodů instalace těchto systémů.

Máte-li tedy možnost, využijte podlahového vytápění pro zajištění příjemnějšího bydlení pro celou vaši rodinu a pozvěte i vaše přátele, aby mohli vyzkoušet, jaký je rozdíl mezi radiátory a vyhřátou podlahovou krytinou.