Co určitě koupit do výbavy?

Kdo čeká svoje první dítě a v okolí mezi přáteli či v rodině žádné dítě není, často neví, co by měli mít pro miminko předem připravené, než si jej přivezou z porodnice. Internetem sice koluje hromada seznamů, ale je potřeba je brát s rezervou. Co vyhovuje jedné rodině, druhé vyhovovat nebude. Je mnoho věcí, které lze miminkům pořídit. Je potřeba ale nakupovat s rozumem a zbytečně neutrácet za sice krásné, ale naprosto zbytečné věci, které se vám budou jen válet na poličce či ve skříni. Není potřeba dělat dojem na sociálních sítích dokonalým pokojíčkem, který je vybavený tam nejdražším. Budete mít strach aby dítě hračky a dekorace nezničilo, protože nebyly zrovna levné. Je lepší do začátku dětem koupit věci kterých vám líto nebude, protože je nebudete muset hlídat.

dětský pokoj

Mezi základní věci patří kočárek, který by rodiče měli kupovat spolu, a hlavně osobně. I tady je potřeba dbát spíše na funkčnost než na design. Dnes koupíte velmi dobré kočárek za cenu okolo deseti tisíc, takže není potřeba utrácet za kočárek násobně víc.

A co oblečení?
Velice důležitou položkou v nákupním seznamu je oblečení. Existuje spousta značek, které jsou mezi maminkami velmi populární, ale není třeba to s nimi přehánět. Zejména miminka mají velkou spotřebu oblečení a často se stává, že kousky zničí úplně. V takovém případě je značkového oblečení opravdu škoda a tak je lepší kupovat neznačkové oblečení a nebo z druhé ruky.

fialový kočárek

Výbavička pro miminko https://www.kojeneckeobleceni.cz/by měla obsahovat samozřejmě i pleny. Rodiče tradičně váhají mezi jednorázovými plenkami a látkovými plenkami. Pokud si vyberete jednorázové, zkuste vybrat ekologičtější, které jsou šetrnější nejen k přírodě, ale hlavně k pokožce vašeho miminka. Neobsahují plasty a nejsou bělené chlorem, takže jsou zcela zdravotně nezávadné, což se o těch nejlevnějších říct bohužel nedá.