Aby stěhování na Třebíčsku proběhlo zdárně i v zimě


Třebíčsko je oblast Českomoravské vrchoviny a patří mezi celky, kde se v zimě může objevit i vyšší vrstva sněhu. Sněžení tu není neobvyklý jev a může neblaze zasáhnout i do stěhovacího procesu. Vhodné je na to alespoň pamatovat a připravit se i na ty nejhorší scénáře. Jakmile si domluvíte termín akce pro stěhování v Třebíči, pusťte se do přípravných prací.

krabice na stěhování

Sněhové řetězy – i když je třeba nevyužijete, je dobré je mít v záloze. Zatímco stěhovací vůz je bude mít, pokud si stěhováci uvědomí, že vás stěhují například z města na venkov do hor, a vy je mít nebudete, budete brzdou celé akce a kvůli vám se stěhování zbytečně protáhne. Řetězy nezaberou v kufru mnoho místa a dejte si je tam v předstihu, ať na to pak nemusíte myslet.

město Třebíč

Posypový materiál – při stěhování byste měli mít připravený vhodný materiál na posyp. To znamená například písek, popel, drobný štěrk, substrát apod. Sůl raději ne, protože vytváří mazlavé blátíčko, a to pak zbytečně podkluzuje. Posypový materiál si uložte do auta do pytle nebo kbelíku a můžete jej mít připravený i v místě, kam se stěhujete.

Obuv – je jasné, že se v zimě nebudete venku promenádovat naboso v žabkách, ale obujete tomu odpovídající obuv. Jenže není zimní obuv jako zimní obuv. Pro tyto účely byste měli počítat s tím, že vás tu může zastihnout déšť, sněžení i námraza, a proto obouvejte boty s voděodolnou membránou a s neklouzavou, pevnou podrážkou. Žádné tenisky, polobotky, „Conversky“ apod. Vhodné je mít i při sobě náhradní ponožky, pokud by se vám promáčely od sněhu nebo jste je propotili.

S oblečením to nepřehánějte – v zimě to svádí oblékat mnoho vrstev oblečení a pak se zbytečně potíte a můžete při převlékání prochladnout. Nebuďte jako Jaroslav Marvan ve filmu „Anděl na horách“, který byl nabalený „jako pumpa“, a při pohybových aktivitách buďte s odíváním raději střídmější.