Kočárek do nepohody

Příchod miminka na svět je vždycky krásnou událostí, která člověku obohatí život. I takové krásná událost je ale provázena lehce stresujícími povinnostmi. Jednou z nich je výběr kočárku. Ač se to nezdá, může to být těžký úkol. Když se podíváte do obchodů s dětským zbožím, všimnete si toho, že existují desítky výrobců, kteří nabízí opravdu velké množství různých kočárků. Kdo se v tomto segmentu neorientuje, může mít problém najít co hledá.

fialový kočárek

Vždycky choďte osobně
Jsou lidé, kteří výběr kočárku příliš neřeší a tak sednou k počítači a za pár minut mají kočárek objednaný. Takto postupovat není dobré v případě, že chcete vědět co kupujete. Je dobré se nenechat unést designem, a raději se věnovat funkční stránce kočárku. Je to důležité, protože v kočárku bude vaše dítě trávit poměrně hodně času. S kočárkem budete moct chodit kam potřebujete a proto je potřeba vybírat osobně. Měl by vám vyhovovat výškově a neměl by na vás být příliš těžký.

Dávejte si pozor i na to, aby měl dost velkou hlubokou korbu, a také věnujete pozornost tomu, kolik místa zabere v kufru vašeho auta. Každý seriózní prodejce s vámi vybraný kus prohlédne, ukáže vám ho a vy si ho budete moct vyzkoušet. Na trhu jsou i levnější kočárky, které jsou stejně skvělé jako dražší verze. Nemusíte za kočárek dávat desítky tisíc korun, protože levnější a dobrý kočárek stojí násobně méně. Skvělým příkladem je riko basic, který koupíte pod 10 tisíc korun.

šedý kočárek

Ať už nakonec vyberete jakýkoliv kočárek, nezapomínejte na údržbu. Neměl by se skladovat zabalený v igelitu až dítě odroste, protože by mohl zplesnivět. Pravidelně promazávejte kola a kontrolujte brzy, a to nejen u levnější kočárků, ale i u těch dražších. Je to spotřební zboží které se mechanicky opotřebovává, a tak je potřeba občas zkontrolovat jestli všechno funguje tak jak má.