Jarní detox

Rozhodli jste se pro detox? Někdo dává přednost týdennímu půstu, někdo pije vše zeleninových a ovocných šťáv a někdo věří v sílu bylinek a čajů. Nezáleží na tom, pro co se nakonec rozhodnete, ale jen na tom, jestli detox dodržíte. Může vám pomoct nastartovat organismus po zimě, a můžete díky němu i snáze zhubnout.

pampeliška květiny

Jarní očista organismu je důležitá, protože potom bude vaše tělo lépe fungovat. V zimě na životosprávu mnoho lidí zapomíná, protože jsou hlavně vánoční svátky, kdy mnoho lidí porušuje zásady zdravé stravy a dopřávají si sváteční jídla nejen doma ale i na návštěvách. Většina lidí se do zdravého životního stylu vrací právě s končící zimou, a může za to i počasí – je brzo světlo, tma je později a díky tomu se nám i lépe cvičí.

Detoxem se zvyšuje i obranyschopnost organismu odolávat různým nemocem. Vyzkoušejte pampeliškový čaj, který nejen, že velmi dobře chutná, ale navíc vám i pomůže odolávat proti nemocem. Dopřejte si ho klidně i v zimě, protože jeho účinky jsou neoddiskutovatelné.

šálek čaje

Pampeliška se jiným názvem nazývá smetánka lékařská. Lékařská samozřejmě proto, že už dávno naši předci poznali její velké účinky na naše zdraví. Pampeliška se používá nejen jako prevence, ale i jako léčba různých potíží. Dokáže odbourávat například ledvinové kameny, bojuje s onemocněním jater a nebo léčí záněty močového měchýře i ledvin. Dejte jí šanci ještě předtím, než začnete brát hromady léků. Naši předci velmi dobře věděli, že bylinky dokážou vyřešit mnoho problémů. Dnes na sílu bylinek trochu zapomínáme a to je velká škoda. Jsou všude kolem nás, můžeme si je koupit a pomůžou nám poměrně rychle a navíc opravdu účinně. Pampelišky jsou zpracované právě v různých čajích, ale najdeme je i na louce. Může si je zkusit zpracovat sami, a návody jak na to najdete na internetu. Mnoho lidí si je chválí, vy můžete taky.