Schodiště z nerezu vás zřejmě přežijí

Schodiště nerezová https://www.kmkdesign.cz/schodiste-nerezova skýtají celou řadu pozitivních vlastností, s nimiž máte k dispozici stavební prvek nesmírně praktický a také přínosný po zdravotní stránce. Co bychom mohli o schodištích z antikorové oceli potvrdit?

Nerezaví – že nerezová ocel nerezaví, je zřejmé snad každému, a kdo nám nevěří, měl by zajít do kuchyně a vytáhnout z kuchyňské linky nerezový příbor. Ten můžete klidně ponechat venku na slunci, na dešti, ve sněhu či pokrytý ledem třeba třicet let, a i po této době se na struktuře materiálu nic zásadního nezmění. Antikorová ocel je úžasný vynález, mimochodem, víte, že již naši zemi proslavila již za socialismu, například ve výrobním závodě Anticorro Poldi Kladno? Kladeňáci tam již tehdy vyráběli z tohoto materiálu i umělé kyčelní klouby.

nerezové zábradlí

Přežijí vás – neradi to tvrdíme, ale až tu nebudete, schodiště tu s velkou pravděpodobností zůstane v neporušeném takřka původním stavu ještě mnoho let, tedy pokud jej někdo nedemontuje, samozřejmě. Je to jeden z materiálů, který odolává působení všech povětrnostních vlivů.

nerezové schodiště

Jen tak snadno je nepoškodíte – máte v plánu stěhovat do prostor nad schodištěm velké domácí spotřebiče nebo snad dokonce nadrozměrné a velmi těžké předměty, jako je klavír nebo trezor? S nerezovým schodištěm se do toho můžete pustit, protože jej při stěhování nepoškodíte. Nerezová ocel je velmi odolná vůči otěru při smýkání nábytkem ze dřeva a někdy odolá i kovovým předmětům. Nerez má obdobné mechanické vlastnosti jako běžná konstrukční ocel, nemusíte se tedy obávat, že by se pod vámi schodiště rozložila jako „domeček z karet“.

Nezapomínejte po schodišti chodit – ve výrazu „schodiště“ je kořen slova odvozen od slovesa „chodit“, to znamená, že schodiště nejsou primárně určena jen pro ozdobu, i když to tak může vypadat, protože mnohá z nich jsou spíše umělecká díla, než stavebním prvkem. Nezapomínejte po schodech chodit častěji a dávat jim přednost před výtahem – chůze po schodech je velmi zdravá (nejlépe bosými chodidly) a posiluje organismus po všech stránkách.