Pes jako dobrá volba pro domácího mazlíčka

Když se řekne pojem domácí mazlíčci, je Vám toto téma blízké? Spousta lidí si bez domácího mazlíčka neumí představit svojí domácnost a žití. Zvíře dokáže mít velice silné pouto k lidem. Druhů zvířat, které můžeme chovat doma je mnoho. Někomu je blízká kočka, někomu morče nebo králík, někdo má rád hady a šneky. Jaký mazlíček je asi nejrozšířenější a neoblíbenější? Ano je to pes. Se psy na procházce vídáme nečetně moc lidí. Na vesnicích je to také tak. Málo která zahrada je bez pořádného hlídače. Je úžasné, z kolika druhů psů si můžeme vybírat. Na rasu je důležité se zaměřit. Každá totiž vyžaduje o trochu jinou péči.

Pes Akita Inu

Dobře si rozmyslete, kolik budete mít na psa času. Některé plemena potřebují dlouhé a časté procházky, prostě velkou potřebu pohybu. Některým naopak bude stačit procházka okolo panelového domu párkrát za den. Také je zásadní faktor, zda plánujete mít pejska v bytě nebo na zahradě. Ne každý pes to na zahradě zvládne celoročně. Víte, jaký pes je můj oblíbený? Mám ráda čivavy. Kdysi jsem jich měla víc naráz. Jsou to svéhlaví pejsci, kterým je fajn ve smečce. Teď mám ale slabost na Psi s názvem Akita Inu. Jsou to úžasní huňatí pejsci. Bývají dobře kontaktní. Lidé hodně říkají, že vypadají jako lišky.

Štěňata v přírodě

Moje rada zní, dbejte na papírového psa. Předejdete spoustě starostem a komplikacím. Navíc Váš pes může na výstavy a soutěže. Tito pejsci mívají různá zbarvení. Černo-bílá, takzvaná žíhaná nebo červená, takzvaně do oranžova nebo bílé jako sníh. Ptáte se na cenu Akita Inu? Za papírového psa s rodokmenem si trošku připlatíte, než za psa, který je bez papírů. Ale tato investice se opravdu vyplatí. Cena se tedy pohybuje konkrétněji okolo patnácti tisíc až do dvaceti pěti tisíc. Někdy se cena vyšplhá až na 28 tisíc, ale to už jsou ty nejlepší kousky. A jakého psa si pořídíte Vy?