Péče o menstruační pomůcky

Jednorázové menstruační pomůcky jsou i dnes nejpoužívanějšími, protože jsou snadno dostupné a levné. Řada žen se ale začíná poohlížet po variantě, kterou lze používat opakovaně. Jednou z takových pomůcek jsou menstruační kalhotky, které vydrží několik let při správné péči. Každá žena, která začíná uvažovat o jejich koupi, se logicky zajímá o to, jak prát menstruační kalhotky? Odpověď je jednoduchá. Je dobré je namočit, a poté dát prát na 40 stupňů. Co se týče máchání, je vhodné je máchat na maximálně tisíc otáček. Nejlépe uděláte když je nebudete sušit v sušičce a nebudete na ně používat aviváž. Tím prodloužíte jejich životnost na maximum.

žena v kalhotkách

Proč jsou stále populárnější?
Kalhotky se vyrábí z několika savých vrstev, aby pojmuly všechnu tekutinu, kterou je potřeba. Vyrábí se podle toho jak je menstruace silná – tedy na slabou, střední a silnou menstruaci. Kalhotky pojmou nejen tekutiny ale i zápach, takže není potřeba se bát že by někdo kvůli zápachu mohl poznat že máte svoje dny.

Jak často je měnit?
Kromě údržby se ženy zajímají o to, jak často kalhotky měnit. Vzpomeňte si na to jak často měníte vložky nebo tampony. Podobně dlouho by vám měly vydržet kalhotky o stejné savosti. Je potřeba si vždy vyzkoušet jak dlouho vám daný typ kalhotek vydrží, protože intenzita krvácení je vysoce individuální, stejně jako délka menstruace. Obecně lze ale říct že kalhotky vydrží o něco déle, záleží ale na tom jaké použijete.

světlé kalhotky

Pro koho jsou vhodné?
Kalhotky jsou vhodné pro všechny ženy i pro mladší slečny, které teprve menstruovat začínají. Jsou velmi komfortní a diskrétní, a jsou k nerozeznání od klasických kalhotek.

Jak vypadají?
Dnes se vyrábí nejen klasické kalhotky, ale i s vysokým pasem, tanga nebo brazilky, a koupíte i bílé, červené a černé nebo verzi s krajkou. I během menstruace můžete nosit hezké prádlo.